Styl industrialny (zwany także loftowym) powstał w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Wynikł z wykorzystania pomieszczeń poprzemysłowych, opuszczonych wytwórni oraz zakładów, na cele mieszkaniowe. Czym się wyróżnia? Przede wszystkim surową estetyką. Na próżno poszukiwać w nim niesamowitych akcesoriów. To, co liczy się tutaj niezwykle to nieskrępowana powierzchnia. Więc należałoby zrezygnować z gipsowych ścianek, oddzielających konkretne wnętrza. Jak więc dobrze dobrać lampy loft?

Materiał oraz barwa lamp

Nowoczesne lampy loft mają parę charakteryzujących się właściwości. Jak wcześniej nadmieniliśmy styl industrialny to minimalizm, natomiast zatem nadmierne są specjalne upiększania, detale ozdobne i bogata barwa. Jeżeli chodzi o materiał, jedno jest pewne, nie wolno stosować wszystkich produktów. Lampy w tym stylu powinny być zrobione z metalu, drzewa, szkła, stali czy z samymi odkrytymi żarówkami. Nierzadko natomiast są one metaliczne oraz są w odcieniu czarnym, białym oraz w kolorach szarości. W modernistycznej wersji w stylu industrialnym stawia się także na lampy w odcieniu miedzi oraz różowego złota.

Jaką lampę loft dobrać?

Każda lampa industrialna proponuje szczególnie ciepły oraz przyciągający oko wystrój. Taki rezultat można powiększyć dzięki wykorzystaniu żarówek o bardziej gorącej barwie oświetlenia oraz grubym żarniku. Uprzednio natomiast należy dobrać dobry rodzaj. Przede wszystkim należałoby umieć odpowiedzieć sobie na pytanie, ile lamp industrialnych potrzebujemy? Czy do wnętrza starczą dwie sztuki zwisające nad stolikiem, lub może odnajdzie się miejsce na model podłogowy czy kinkiet industrialny? To istotne, ponieważ dobór lokalizacji skupienia oświetlenia skieruje nas na typ dekoracji.

lampy loft

Do jakich pomieszczeń pasują lampy loft?

Wbrew pozorom, lampy loft wyglądają doskonale w niezwykle wielu rozmaitych pomieszczeniach – nie jedynie w wielkich, postindustrialnych powierzchniach. Taka lampa będzie dobrym dodatkiem również na przykład w salonie zaaranżowanym w stylu minimalistycznym, czy w pokoju dla nastolatka. Lampy tego rodzaju są praktycznie powszechne – do każdego pomieszczenia wniosą trochę oryginalnego stylu.

16 Post

Meblianka