Jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu jest to, do spożywania posiłków. Wystarczająca ilość miejsca pozwala wygodnie usadowić się się domownikom przy rodzinnym stole. Jednak zastosować tego rodzaju mebli jest o wiele więcej. Mogą być wykorzystywane dla wspólnych zabaw z dziećmi, takich jak gry planszowe, czy odrabiania zadania domowego. Są niezbędne w przypadku rodzinnych imprez, czy przyjmowania większej ilości gości. Najczęściej znajdują się w salonie, w strefie jadalnianej.

Czy warto kupić drewniany stół?

Tak na prawdę w mieszkaniach najczęściej spotyka się właśnie stół drewniany. Wykonywany jest z litego drewna lub materiałów drewnopochodnych, takich, jak płyty OSB. To, który z wybranych modeli jest odpowiedni do danej przestrzeni, w dużej mierze zależy od jej wystroju. Trzeba także pamiętać, iż często stoły z litego drewna są cięższe. Jednak raz ustawiony na swoim miejscu, rzadko jest przenoszony w inne. Podczas zakupu np. na sfmeble.pl warto zwrócić uwagę na design oraz funkcjonalność. Przede wszystkim stół drewniany rozkładany jest dobrym rozwiązaniem w mieszkaniach, gdzie znajduje się duża liczba domowników lub organizuje się rodzinne spotkania. Możliwość wykorzystania dodatkowego elementu, który zwiększa przestrzeń użytkową to spory atut.

Różne modele stołów drewnianych

W tej kategorii można znaleźć rozwiązania okrągłe, prostokątne, czy kwadratowe. To, która z propozycji jest odpowiednia do danego miejsca, w dużej mierze zależy od tego, jaki jest metraż mieszkania.

stół drewniany
  • Stół okrągły doskonale prezentuje się w centralnym miejscu pomieszczenia, jest dobrym pomysłem do salonów, gdzie jest ograniczona ilość miejsca
  • Stół prostokątny z kolei to bardzo tradycyjna forma, często ustawiany jest bliżej ściany
  • Stoły kwadratowe są najczęściej mniejszych formatów, sprawdzą się w mieszkaniach takich, jak kawalerki lub w kuchni

Stół to obowiązkowe wyposażenie każdego mieszkania. Pozwala na spokojne spożywanie posiłków, może być wykorzystany jako przestrzeń użytkowa bądź robocza w kuchni. Przed zakupem warto wykonać pomiary miejsca, w którym ma stanąć.

16 Post

Meblianka