W wielu pomieszczeniach takich jak salon, pokój dziecięcy czy sypialnia, przydaje się dodatkowe miejsce do siedzenia, jednak nie zawsze posiadana powierzchnia pozwala na ustawienie tam fotela. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest kupno pufy do siedzenia, która dzięki kompaktowym rozmiarom dobrze sprawdzi się w mniejszych wnętrzach. Poza oczywistą funkcją siedziska, pufy pełnić mogą również rolę dekoracyjną, lub posiadać wewnątrz dodatkowy schowek, który pomieści mniejsze przedmioty.

Ergonomiczne pufy typu worek

pufy do siedzenia

Niezależnie od rodzaju pomieszczenia, do którego potrzeba pufy do siedzenia (dostępne tutaj), wybierać można spośród kilku kategorii i dziesiątek modeli oferowanych przez producentów. Jednym z najpopularniejszych rodzajów puf są worki wypełnione granulowanym styropianem, których kształt można dowolnie dopasować do ciała i przyjmowanej pozycji. Wykonane są z wytrzymałego materiału z tworzyw sztucznych lub ekoskóry, który będzie łatwy w utrzymaniu czystości i odporny na uszkodzenia. Dzięki temu doskonale sprawdzi się np. na tarasie lub w pokoju dziecka, gdzie warunki użytkowania są znacznie trudniejsze. Pufy typu worek dostępne są w kilku rozmiarach i dziesiątkach wzorów i kolorów, co pozwala dobrać odpowiedni model do konkretnego miejsca wypoczynku i indywidualnych preferencji jego użytkownika.

Praktyczne pufy ze schowkiem

W mieszkaniach o niewielkiej powierzchni często brakuje miejsca na trzymanie potrzebnych rzeczy, lub zachowania porządku w ich organizacji. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się elementy wystroju wnętrza posiadające więcej niż jedno zastosowanie, takie jak pufy do siedzenia z funkcją schowka. Meble tego typu mają najczęściej postać prostokątnego lub okrągłego pojemnika, z miękkim obiciem oraz pokrywą pełniącą równocześnie funkcję siedziska. Dzięki temu pufy są nie tylko pojemne, ale również wygodne w użytkowaniu. Lekka budowa pozwala dowolnie przemieszczać je nawet dzieciom, a solidna konstrukcja zapewnia użytkownikom stabilną i komfortową pozycję do siedzenia.

16 Post

Meblianka