Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Z jednej strony jest miejscem przygotowania posiłków, a z drugiej strony miejscem gdzie możemy usiąść i porozmawiać. Wiele osób decyduje się na wykonanie barku. Jest to rozwiązanie najczęściej spotykane w salonach, które są połączone z kuchnią. Zazwyczaj zlokalizowany jest on pomiędzy salonem a kuchnią. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia takiego baru są odpowiednie stołki barowe, fachowo nazywane hokery.

Na co zwrócić uwagę?

Czym są hokery? To wysokie stołki z niskim oparciem. Niektóre modele wcale nie posiadają oparcia. Popularnym elementem wyposażenie są podłokietniki. Wybór odpowiedniego stołka barowego nie jest zadaniem bardzo trudnym, ale żeby spełniał swoje funkcje, musi on być dobrze dobrany. Dwa podstawowe kryteria doboru stołków barowych, to wysokość oraz oczywiście ogólny wygląd, który powinien pasować do naszego wnętrza. Możemy jednak postawić również na całkiem odmienne rozwiązanie i dobrać stołki barowe, które będą się odcinać od reszty pomieszczenia na zasadzie ostrego kontrastu.

Od czego zacząć dobór hokera do naszego baru? Od wysokości blatu. To podstawowe kryterium wyboru. Wysokość blatu wymusza na nas wysokość hokera. Standardem do obliczania wysokości hokera jest założenie, że siedzisko powinno być niż o około 20 do 30 centymetrów od blatu.

Style stołków barowych

hoker

Wybór stołków barowych na rynku jest bardzo duży. Dla osób ceniących sobie tradycyjny wygląd pomieszczeń jest szeroki wybór hokerów na klasycznych drewnianych nóżkach. Takiego rodzaju mebel można dostać między innymi w sklepie SFMeble. Będzie pasował on do każdego pomieszczenia w tradycyjnym stylu jak i stylu skandynawskim. Oczywiście równie szeroki wybór jest dla osób ceniących sobie nowoczesne rozwiązania. Znajdziemy w nich połączenie metalu i różnego rodzaju tkanin na obiciach. Hokery różnią się również ilością nóg. Część z nich ma cztery nogi, a część stoi na jednej podpórce.

Jak widać wybór stołków barowych jest bardzo duży i jestem przekonany, że każdy bez problemu znajdzie dla siebie odpowiednie stołki barowe dopasowane idealnie do jego wnętrza.

16 Post

Meblianka